Repasované převodovky mohou být stejně dobré, jako nové

Repasované převodovky mohou být stejně dobré, jako nové

Tak, jako každé spotřební zboží, tak i vůz má určitou životnost a selhání některého z dílů patří k součásti našeho života. Automobil se však pro mnohé z nás stal nepostradatelnou součástí každodenního života a jeho porucha nám mnohdy může způsobit nemalé komplikace – ať již se jedná o finanční zátěž či dopravní omezení. Většina motoristů v případě poruchy vozu razí základní pravidlo – opravu udělat rychle, kvalitně a přitom co možná nejlevněji.

Jak na to, aby se oprava převodovky neprodražila?

Pokud se vám na voze porouchá nějaká menší součástka, pak určitě není problém ji vyměnit za jinou, ať již novou či použitou. Jak ale na poruchu větších součástí vozu, jakými je např. oprava převodovky, tak, aby nás oprava nezruinovala? Odpověď je jednoduchá – použijte převodovku repasovanou. Nákup a použití repasovaných dílů patří v současné době k nejvíce využívané variantě při opravě aut a to především pro opravy poškozených velkých součástek vozů. Mezi ně patří nejen již zmiňované převodovky, ale také například servořízení či kompresory.

Jaký je rozdíl mezi repasovaným dílem a dílem použitým?

Možná také patříte k těm uživatelům, kteří přesně nevědí, jaký je rozdíl mezi dílem použitým a repasovaným, přičemž vám obě varianty přijdou prakticky stejné. Věřte však, že rozdíl je skutečně diametrální.

Použitý díl – u použitého dílu nikdy nebudete vědět, jaká je jeho přesná kvalita a zda neobsahuje vadné součástky. Zejména u větších oprav se pak investice může prodražit. Repasovaný díl – oproti tomu při nákupu repasovaných dílů máte jistotu, že díl neobsahuje žádné vadné ani rozbité součástky.

Pokud vás tedy čeká náročnější oprava, jakými je např. rozbitá převodovka, pak opravujte chytře.