Co je Multitronic?

Co je Multitronic?

Také jste se již někdy setkali s pojmem Multitronic, ale nevěděli jste, co to znamená? V tom případě vás jistě bude zajímat náš nynější příspěvek, který věnujeme právě multritonic.

Multitronic představuje moderní koncepci bezstupňové automatické převodovky s plynulou změnou převodového poměru.

Jinými slovy – první automatická převodovka, která přenáší vysoké výkony motoru bez přerušení jízdy při řazení.

Multitronic šetří palivo

Hlavní předností multitronic automatické převodovky oproti srovnatelným převodovkám jsou nejen její skvělé jízdní vlastnosti bez obvyklého mírného škubání při každém přeřazení, ale především její nižší spotřebě paliva, neboť motor pracuje vždy v nejhospodárnější oblasti otáček. Multitronic navíc používá řadu vylepšených prvků, jakými je např. speciální článkový řetěz, jenž je schopný přenášet i velmi vysoké výkony.

Pokud patříte k těm zastáncům, kteří nedají na klasickou převodovku dopustit, pak věřte, že i v tomto ohledu Vás multitronic překvapí. K jejímu doplňku patří totiž možnost řadit též manuálně (stejně tak jako je tomu u převodovky tiptronic) a to díky využití kolébkového spínače umístěného na volantu.Tento doplněk však bývá často za příplatek.

Vozy s Multitronic

S automatickou bezstupňovou převodovkou multitronic se můžete setkat např. ve vozech Audi A6/A6 Avant, Subaru, Alfa – Romeo či Seat Exeo 2.0 TDI Multitronic, které vás zcela jistě ujistí o jedinečnosti této skvělé převodovky. Vozy s multitronic totiž nejsou ani líné ani žravé, ba přesně naopak. A pokud se budete o ně dobře starat (měnit olej apod.), pak vám převodovka multitronic bez problému vydrží i přes více jak 200 tisíc kilometrů.

Dotazy:

Audi A4 multitronic – řídící jednotka. Dobrý den, sháním řídící jednotku převodovky na Audi A4, r. 2005, motor 1,8T, multitronic. Původní se mi už potřetí porouchala a nepředpokládám, že by bylo možné ji opravit. Jaké jsou možnosti? Je k sehnání bazarová jednotka? Díky. S pozdravem: B. F.